KONST / Litografier / Litografi 9703469
*
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 20:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 17:10:31
1
250 kr
8/7 21:28:38
2
150 kr
8/7 21:28:38
1
200 kr (Budbetjänt)
13/7 19:49:16
3
250 kr
13/7 19:49:16
1
250 kr (Budbetjänt)
13/7 20:50:12
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/7 17:10:31 | 1 | 250 kr |
| 8/7 21:28:38 | 2 | 150 kr |
| 8/7 21:28:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 19:49:16 | 3 | 250 kr |
| 13/7 19:49:16 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 20:50:12 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



