KONST / Litografier / Litografi 9703469
*
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 20:55:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 17:10:31
1
250 kr
8/7 21:28:38
2
150 kr
8/7 21:28:38
1
200 kr (Budbetjänt)
13/7 19:49:16
3
250 kr
13/7 19:49:16
1
250 kr (Budbetjänt)
13/7 20:50:12
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:23
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 970 3469
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Litografi, John-Erik Franzén (f. 1942), 1978, 65/100, ramens innermått: 70x98
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/7 17:10:31 | 1 | 250 kr |
| 8/7 21:28:38 | 2 | 150 kr |
| 8/7 21:28:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 19:49:16 | 3 | 250 kr |
| 13/7 19:49:16 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 13/7 20:50:12 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik john-erik franzén litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:23 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31



